Українські мебляри на виставці в Бад Зальцуфлені (Німеччина)

Меблева виставка M.O.W. в німецькому місті Бад Зальцуфлен цього року відзначила своє 30-річчя. Сьогодні це найкрупніша профільна експозиція у Східній Вестфаліїї. Тому більшість з німецьких меблевих виробників та компаній, які виробляють комплектуючі та матеріали для меблів, прензентують свої досягнення саме на M.O.W. Втім, учасниками виставки є не тільки представники Германії. Багато компаній з інших країн восени прямують до Бад Зальцуфлену, щоб продемонструвати свою продукцію, зустрітися з діловими партнерами, прийняти участь у професійних майстер-класах та інш. Так, учасниками ювілейною M.O.W. стали 27 польских компаній, Голландія представила 23 стенди, Данія — 17, італійці презентували свою продукцію на 15 стендах. Загалом, згідно офіційному релізу організаторів, у виставці в Бад Зальцуфлену прийняли участь 406 компаній з 34 країн світу.

Цього року Україна теж виставляла свій стенд на меблевому ярмарку M.O.W, який вібдувся з 14 до 18 вересня 2014 р. Компанія “Термопал” вже майже 15 років займається поставкою меблевих матеріалів та комплектуючих для українських виробників. Ми безпосередньо маємо справу із західними компаніями, причому з деякими з них ми підписали угоду з ексклюзивного представництва їх продукції в Україні. Саме це надихнуло нас на ідею створити національний стенд для виставки в Германії та познайомити західноєвропейські компанії з українськими меблевиками. Ми відібрали деякі зразки продукції наших партнерів, українських меблевих фабрик, та скомпонували з них стенд з українським колоритом, а саме — чорно-красними візерунками, які притаманні нашим вишиванкам.

 

Зовнішній вигляд нашого стенду, без сумніву, викликав зацікавленість учасників та відвідувачів ярмарку. Так, Україна сьогодні на перших шпальтах усіх газет, але, на жаль, з приводу складної політичної ситуації, а не економічних досягнень. Але ми всі прагнемо змінити цю ситуацію. Тому мі почали євроінтеграцію з себе — і продемонстрували європейським країнам, що наші меблі цілком конкурентноспроможні. Спальні, вітальні, передпокої — кожен з цих зразків повністю відповідав сучасним вимогам західноєвропейського меблевого ринку і за дизайном, і за рівнем якості. Таким чином спочатку наш стенд привертав увагу надписом “UKRAЇNE”, але потім вже інтерес викликали самі меблі.

 

Як виявилося, нішу бюджетної продукції сьогодні майже монополізували польські виробники. Тому новий продукт у цьому сегменті має великі шанси привернути увагу європейських операторів ринку. Підтвердженням цьому є не тільки зовнішній інтерес до українського стенду відвідувачів ярмарку M.O.W., але й реальні домовленості, яких було досягнено впродовж перебування української делегації в Бад Зальцуфлені. Можливо, ще рано говорити про великі обсяги, проте це перший крок і ми його зробили. До того, справа не тільки в тому, щоб зацікавити потенційних покупців. Потрібно, щоб українські компанії були готові до євроінтеграції своєї продукції. А це не тільки належний рівень якості меблів, але й відповідність до євростандартів у напрямку організації поставок, оформлення документів, сертифікації та інш.

 

Важливим також є і спроможність вітчизняних виробників відстежувати сучасні тенденції меблевого дизайну та технічних інновацій. На ярмарку M.O.W. було чимало цікавих новинок. Наприклад, один з основних трендів у дизайні — це прагнення до максимально природного зовнішнього вигляду меблів, який має підкреслювати екологічність та натуральність матеріалів. Геометрія меблевих елементів чітка та проста, головним є функціональність. Тому важлива технічна складова — меблі мають бути ергономічними, вони забезпечують комфорт в оселі.

 

Участь у виставці M.O.W. в Бад Зальцуфлені — це дуже важливий та цікавий досвід для компанії “Термопал”. Це відкриття нових можливостей для українських меблевих виробників, але попереду ще багато роботи. Якщо ми прагнемо бути європейською державою, потрібно не чекати на політичні рішення, а працювати.